Sullins Connector Solutions EEM15DTBN-S273
EEM15DTBN-S273 picture photo
Mfg. Part Number
EEM15DTBN-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EEM15DTBN-S273.pdf
Availability of EEM15DTBN-S273
QUANTITY
EEM15DTBN-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of EEM15DTBN-S273
Internal Part NumberEIS-EEM15DTBN-S273
Number of Positions30
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEM15DTBN-S273
Related LinksEEM15DT, EEM15DTBN-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EEM15DTBN-S273 Details Description
Related parts for EEM15DTBN-S273
IC REG LDO 1.2V 3A DDPAK datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 45NS 32SOIC datasheet.pdf
CAP SQUARE INDICATOR GRN WHT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 500A AC/DC datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.225A 120 MOHM datasheet.pdf
RES 5M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC VERT 15POS 0.50MM SMD datasheet.pdf