Panasonic Electronic Components EET-UQ2D681BA
EET-UQ2D681BA picture photo
Mfg. Part Number
EET-UQ2D681BA
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
EET-UQ2D681BA.pdf
Availability of EET-UQ2D681BA
QUANTITY
EET-UQ2D681BA Order Process
Ship out your order
Specifications of EET-UQ2D681BA
Internal Part NumberEIS-EET-UQ2D681BA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)293 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.68A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EET-UQ2D681BA
Related LinksEET-UQ, EET-UQ2D681BA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EET-UQ2D681BA Details Description
Related parts for EET-UQ2D681BA
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
I/O MOD 20 DIG/ANALOG 12 RELAY datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 162 OHM 1% 10W datasheet.pdf
POT 250 OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CABLE TIE RELEASABLE 7.4" datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf