Panasonic Electronic Components EEV-HA1A330WR
EEV-HA1A330WR picture photo
Mfg. Part Number
EEV-HA1A330WR
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
EEV-HA1A330WR.pdf
Availability of EEV-HA1A330WR
QUANTITY
EEV-HA1A330WR Order Process
Ship out your order
Specifications of EEV-HA1A330WR
Internal Part NumberEIS-EEV-HA1A330WR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLECE, EEV Series 30/Sept/2010
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesHA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current29mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEV-HA1A330WR
Related LinksEEV-HA, EEV-HA1A330WR Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEV-HA1A330WR Details Description
Related parts for EEV-HA1A330WR
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90KHZ RRO 5SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
WBAL BALANCER 0.9 - 2.2 LBS datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .305M 24POS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 450V X7T 0805 datasheet.pdf
MX-LOC F2 1/2 90 .218X.421 GRYHT datasheet.pdf
MAT TRUSTAT B80 VINYL 30"X72" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf