Panasonic Electronic Components EEV-HA1V220WR
EEV-HA1V220WR picture photo
Mfg. Part Number
EEV-HA1V220WR
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Datasheet Download
EEV-HA1V220WR.pdf
Availability of EEV-HA1V220WR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EEV-HA1V220WR Order Process
Ship out your order
Specifications of EEV-HA1V220WR
Internal Part NumberEIS-EEV-HA1V220WR
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current35mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEV-HA1V220WR
Related LinksEEV-HA, EEV-HA1V220WR Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEV-HA1V220WR Details Description
Related parts for EEV-HA1V220WR
DIODE GEN PURP 50V 100MA DO34 datasheet.pdf
CONN RECEPT 12AWG MINUS KEYED datasheet.pdf
PLUG 5-15NEMA SAFEWAY 15A/125V datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC 1.5KE datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
MINI SPOX PLUG HSG 524005 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 38 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf