Panasonic Electronic Components EEV-HA1V221UP
EEV-HA1V221UP picture photo
Mfg. Part Number
EEV-HA1V221UP
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD
Datasheet Download
EEV-HA1V221UP.pdf
Availability of EEV-HA1V221UP
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EEV-HA1V221UP Order Process
Ship out your order
Specifications of EEV-HA1V221UP
Internal Part NumberEIS-EEV-HA1V221UP
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current170mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEV-HA1V221UP
Related LinksEEV-HA, EEV-HA1V221UP Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEV-HA1V221UP Details Description
Related parts for EEV-HA1V221UP
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 45V 1A SOT223 datasheet.pdf
CABLE CX4-CX4 DDR 4CH PLEN 45M datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
PULLER MINI FUSE datasheet.pdf
FLASH PK2200/20 128K datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf