Panasonic Electronic Components EFCH881MTCA1
EFCH881MTCA1 picture photo
Mfg. Part Number
EFCH881MTCA1
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
SAW FILTER GSM 881 MHZ 50/150
Datasheet Download
EFCH881MTCA1.pdf
Availability of EFCH881MTCA1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EFCH881MTCA1 Order Process
Ship out your order
Specifications of EFCH881MTCA1
Internal Part NumberEIS-EFCH881MTCA1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilySAW Filters
SeriesEFCH
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency881.5MHz Center
Bandwidth-
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss-
ApplicationsCell Phone
Package / Case5-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.055" W (2.00mm x 1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EFCH881MTCA1
Related LinksEFCH88, EFCH881MTCA1 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EFCH881MTCA1 Details Description
Related parts for EFCH881MTCA1
RES SMD 12.1 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 0.100 SMD datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 18-54V 1.75A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 2.61 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 100MA SMCP3 datasheet.pdf