Panasonic Electronic Components EFCH881MTCA7
EFCH881MTCA7 picture photo
Mfg. Part Number
EFCH881MTCA7
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
SAW FILTER CDMA 881 MHZ 50/100
Datasheet Download
EFCH881MTCA7.pdf
Availability of EFCH881MTCA7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EFCH881MTCA7 Order Process
Ship out your order
Specifications of EFCH881MTCA7
Internal Part NumberEIS-EFCH881MTCA7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilySAW Filters
SeriesEFCH
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency881.5MHz Center
Bandwidth-
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss-
ApplicationsCell Phone
Package / Case5-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.055" W (2.00mm x 1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EFCH881MTCA7
Related LinksEFCH88, EFCH881MTCA7 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EFCH881MTCA7 Details Description
Related parts for EFCH881MTCA7
FIXED IND 680NH 260MA 550 MOHM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BRIDGE TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A DL X2-8DFN datasheet.pdf