Panasonic Electronic Components EFO-P3584E5
EFO-P3584E5 picture photo
Mfg. Part Number
EFO-P3584E5
Manufacturer
Product Category
Resonators
Brief Description
CER RESONATOR 3.58MHZ SMD
Datasheet Download
EFO-P3584E5.pdf
Availability of EFO-P3584E5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EFO-P3584E5 Order Process
Ship out your order
Specifications of EFO-P3584E5
Internal Part NumberEIS-EFO-P3584E5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLEFO Series 14/Aug/2009
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesEFO-P
PackagingCut Tape (CT)
Frequency3.58MHz
TypeCeramic
Features-
Frequency Stability±0.3%
Frequency Tolerance±0.5%
Impedance-
Capacitance33pF
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, Non-Standard
Size / Dimension0.307" L x 0.126" W (7.80mm x 3.20mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EFO-P3584E5
Related LinksEFO-P, EFO-P3584E5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EFO-P3584E5 Details Description
Related parts for EFO-P3584E5
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
POWER ENTRY MODULE 10A datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 100' datasheet.pdf
TRIMMER 47K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 390 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 180UF 10V AXIAL datasheet.pdf