Panasonic Electronic Components EFO-PS4194E5
EFO-PS4194E5 picture photo
Mfg. Part Number
EFO-PS4194E5
Brief Description
CER RESONATOR 4.19MHZ SMD
Datasheet Download
EFO-PS4194E5.pdf
Availability of EFO-PS4194E5
QUANTITY
EFO-PS4194E5 Order Process
Ship out your order
Specifications of EFO-PS4194E5
Internal Part NumberEIS-EFO-PS4194E5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesEFO-PS
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency4.19MHz
TypeCeramic
Features-
Frequency Stability±0.6%
Frequency Tolerance±0.5%
Impedance-
Capacitance21pF
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, Non-Standard
Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EFO-PS4194E5
Related LinksEFO-PS, EFO-PS4194E5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EFO-PS4194E5 Details Description
Related parts for EFO-PS4194E5
CLAMP TIE INT .8SCR 40LB 6.1" datasheet.pdf
IC METER/8052/RTC/LCD DRV 64LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 140MA 5.2 OHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 6A TO252 datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POWER SUPPLY INSULATED 15V datasheet.pdf
GIGA MINIMC/LFPT MOD TX/SX-MM850 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS datasheet.pdf