Epson EG-2002CA 133.0000M-PCHL3
EG-2002CA 133.0000M-PCHL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2002CA 133.0000M-PCHL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 133.000MHZ LVTTL SMD
Datasheet Download
EG-2002CA 133.0000M-PCHL3.pdf
Availability of EG-2002CA 133.0000M-PCHL3
QUANTITY
EG-2002CA 133.0000M-PCHL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2002CA 133.0000M-PCHL3
Internal Part NumberEIS-EG-2002CA 133.0000M-PCHL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2002CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency133MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)25mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2002CA 133.0000M-PCHL3
Related LinksEG-2002CA 13, EG-2002CA 133.0000M-PCHL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2002CA 133.0000M-PCHL3 Details Description
Related parts for EG-2002CA 133.0000M-PCHL3
DIODE ARRAY GP 200V 200MA SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.280" 3/5MM 2L datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf
CONN CAP FOR 1S-1B-1D RCPT datasheet.pdf
PJ PRO TNTK INK MAGENTA datasheet.pdf
HEX STANDOFF 4-40 BRASS 3/8" datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf