Epson EG-2002CA 80.0000M-DCHL3
EG-2002CA 80.0000M-DCHL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2002CA 80.0000M-DCHL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 80.000MHZ LVTTL SMD
Datasheet Download
EG-2002CA 80.0000M-DCHL3.pdf
Availability of EG-2002CA 80.0000M-DCHL3
QUANTITY
EG-2002CA 80.0000M-DCHL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2002CA 80.0000M-DCHL3
Internal Part NumberEIS-EG-2002CA 80.0000M-DCHL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2002CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)25mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2002CA 80.0000M-DCHL3
Related LinksEG-2002CA 80, EG-2002CA 80.0000M-DCHL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2002CA 80.0000M-DCHL3 Details Description
Related parts for EG-2002CA 80.0000M-DCHL3
IC SENSOR UNDERVOLT 3V TO-226AA datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.25A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 12.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
SWITCH LIMIT ROLL PLNGR SPDT 10A datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
HINGED COVER 10MM WIDE GRAY datasheet.pdf
CRIMP CONTACT SOCKET 14AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 32.25K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf