Epson EG-2102CA 106.2500M-LHPAL3
EG-2102CA 106.2500M-LHPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 106.2500M-LHPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR SO 106.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 106.2500M-LHPAL3.pdf
Availability of EG-2102CA 106.2500M-LHPAL3
QUANTITY
EG-2102CA 106.2500M-LHPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 106.2500M-LHPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 106.2500M-LHPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 106.2500M-LHPAL3
Related LinksEG-2102CA 106, EG-2102CA 106.2500M-LHPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 106.2500M-LHPAL3 Details Description
Related parts for EG-2102CA 106.2500M-LHPAL3
INTERFACE CBL IDC W/HOLES 10POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
IC LI-ION PWR MGMT 1CELL 10SON datasheet.pdf
TVS DIODE 14.5VWM 26.5VC 1.5KE datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf