Epson EG-2102CA 106.2500M-LHRAL3
EG-2102CA 106.2500M-LHRAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 106.2500M-LHRAL3
Brief Description
OSCILLATOR SO 106.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 106.2500M-LHRAL3.pdf
Availability of EG-2102CA 106.2500M-LHRAL3
QUANTITY
EG-2102CA 106.2500M-LHRAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 106.2500M-LHRAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 106.2500M-LHRAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 106.2500M-LHRAL3
Related LinksEG-2102CA 106, EG-2102CA 106.2500M-LHRAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 106.2500M-LHRAL3 Details Description
Related parts for EG-2102CA 106.2500M-LHRAL3
IC DSC 16BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK FOR TO-247 WITH 3 CLIPS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
IC REG BUCK 15V 1A TO263-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 10% 160VDC RAD datasheet.pdf