Epson EG-2102CA 106.2500M-PGPAL3
EG-2102CA 106.2500M-PGPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 106.2500M-PGPAL3
Brief Description
OSC SO 106.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 106.2500M-PGPAL3.pdf
Availability of EG-2102CA 106.2500M-PGPAL3
QUANTITY
EG-2102CA 106.2500M-PGPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 106.2500M-PGPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 106.2500M-PGPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)32mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 106.2500M-PGPAL3
Related LinksEG-2102CA 106, EG-2102CA 106.2500M-PGPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 106.2500M-PGPAL3 Details Description
Related parts for EG-2102CA 106.2500M-PGPAL3
CAP CER 150PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH TRIPLE SPDT 16QSOP datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA SMT/NAIL DR 15AU datasheet.pdf
SAFETY LABEL W/SPECIAL ADHESIVE datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 104MHZ 16SOP datasheet.pdf
INTERCHANGEABLE CHIP .2C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS 1MM datasheet.pdf