Epson EG-2102CA 106.2500M-PHPAL3
EG-2102CA 106.2500M-PHPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 106.2500M-PHPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 106.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 106.2500M-PHPAL3.pdf
Availability of EG-2102CA 106.2500M-PHPAL3
QUANTITY
EG-2102CA 106.2500M-PHPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 106.2500M-PHPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 106.2500M-PHPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)32mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 106.2500M-PHPAL3
Related LinksEG-2102CA 106, EG-2102CA 106.2500M-PHPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 106.2500M-PHPAL3 Details Description
Related parts for EG-2102CA 106.2500M-PHPAL3
IC TXRX RS-232 5V ESD 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER STRAIGHT 34POS GOLD datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 2GB datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE YELLOW datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf