Epson EG-2102CA 125.0000M-PHPAL0
EG-2102CA 125.0000M-PHPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 125.0000M-PHPAL0
Brief Description
OSC SO 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 125.0000M-PHPAL0.pdf
Availability of EG-2102CA 125.0000M-PHPAL0
QUANTITY
EG-2102CA 125.0000M-PHPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 125.0000M-PHPAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 125.0000M-PHPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)32mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 125.0000M-PHPAL0
Related LinksEG-2102CA 125, EG-2102CA 125.0000M-PHPAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 125.0000M-PHPAL0 Details Description
Related parts for EG-2102CA 125.0000M-PHPAL0
RES ARRAY 16 RES 1K OHM 18DRT datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 225MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 32.5VC SMA datasheet.pdf
FUSE GLASS 12A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V DO213AA datasheet.pdf
CLAMP SCREW-ON BEAM 1/2" FLANGE datasheet.pdf
ACS 600V CC POWR-SAFE 30A 2 POLE datasheet.pdf