Epson EG-2102CA 156.2500M-LGPAL3
EG-2102CA 156.2500M-LGPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 156.2500M-LGPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 156.2500M-LGPAL3.pdf
Availability of EG-2102CA 156.2500M-LGPAL3
QUANTITY
EG-2102CA 156.2500M-LGPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 156.2500M-LGPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 156.2500M-LGPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30mA