Epson EG-2102CA 156.2500M-PHRAL3
EG-2102CA 156.2500M-PHRAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 156.2500M-PHRAL3
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 156.2500M-PHRAL3.pdf
Availability of EG-2102CA 156.2500M-PHRAL3
QUANTITY
EG-2102CA 156.2500M-PHRAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 156.2500M-PHRAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 156.2500M-PHRAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)32mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 156.2500M-PHRAL3
Related LinksEG-2102CA 156, EG-2102CA 156.2500M-PHRAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 156.2500M-PHRAL3 Details Description
Related parts for EG-2102CA 156.2500M-PHRAL3
RES SMD 180K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 53.5VC SMB datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
BASED LED T1 3/4 MIDG YEL 6V datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SUB-LENS OPTX SER OVAL 8X25DEG datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
OPT LIQUID SENSOR M12 EXT MT LOW datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf