Epson EG-2102CA 200.0000M-LHRAL3
EG-2102CA 200.0000M-LHRAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 200.0000M-LHRAL3
Brief Description
OSC SO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 200.0000M-LHRAL3.pdf
Availability of EG-2102CA 200.0000M-LHRAL3
QUANTITY
EG-2102CA 200.0000M-LHRAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 200.0000M-LHRAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 200.0000M-LHRAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 200.0000M-LHRAL3
Related LinksEG-2102CA 200, EG-2102CA 200.0000M-LHRAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 200.0000M-LHRAL3 Details Description
Related parts for EG-2102CA 200.0000M-LHRAL3
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SYNC RECT MOSFET DRVR 10-DFN datasheet.pdf
CONN SOCKET 50POS .050" SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC CONTROLLER DDR VR12 40TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 5.97MM datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH LATCHING 2 W/LED IVORY datasheet.pdf
CAP FILM 0.0013UF 5% 2500VDC AXI datasheet.pdf