Epson EG-2102CA 212.5000M-PHPAL0
EG-2102CA 212.5000M-PHPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 212.5000M-PHPAL0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 212.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 212.5000M-PHPAL0.pdf
Availability of EG-2102CA 212.5000M-PHPAL0
QUANTITY
EG-2102CA 212.5000M-PHPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 212.5000M-PHPAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 212.5000M-PHPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)32mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 212.5000M-PHPAL0
Related LinksEG-2102CA 212, EG-2102CA 212.5000M-PHPAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 212.5000M-PHPAL0 Details Description
Related parts for EG-2102CA 212.5000M-PHPAL0
CONN SOCKET 28AWG TIN MTA100 IDC datasheet.pdf
PHOTODIODE UV 5.07MM SQ TO-5 datasheet.pdf
TRISIL 100A 230V BIDIRECT SMB datasheet.pdf
IC 8 BIT 1/3US DAC S/O 20-SOIC datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
LIGHT CONT BEAM MODULE GREEN datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 55POS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf