Epson EG-2102CA 212.5000M-PHRAL3
EG-2102CA 212.5000M-PHRAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 212.5000M-PHRAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 212.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 212.5000M-PHRAL3.pdf
Availability of EG-2102CA 212.5000M-PHRAL3
QUANTITY
EG-2102CA 212.5000M-PHRAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 212.5000M-PHRAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 212.5000M-PHRAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)32mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 212.5000M-PHRAL3
Related LinksEG-2102CA 212, EG-2102CA 212.5000M-PHRAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 212.5000M-PHRAL3 Details Description
Related parts for EG-2102CA 212.5000M-PHRAL3
IC MOSFET DVR .5A HS 8SOIC datasheet.pdf
IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC datasheet.pdf
BOARD PROGRAMMING ST7 datasheet.pdf
CONN HDR 9POS VERT 2MM TIN T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE24 M40 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 25A DO203AA datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO 16-TSSOP datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf