Epson EG-2102CA 312.5000M-LGPAL3
EG-2102CA 312.5000M-LGPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 312.5000M-LGPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR SO 311.04MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 312.5000M-LGPAL3.pdf
Availability of EG-2102CA 312.5000M-LGPAL3
QUANTITY
EG-2102CA 312.5000M-LGPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 312.5000M-LGPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 312.5000M-LGPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency311.04MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 312.5000M-LGPAL3
Related LinksEG-2102CA 312, EG-2102CA 312.5000M-LGPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 312.5000M-LGPAL3 Details Description
Related parts for EG-2102CA 312.5000M-LGPAL3
FIXED IND 220UH 840MA 505 MOHM datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK DPDT 4A 90DEG datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
SITE LICENSE USB 2.O DEVICE datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf