Epson EG-2102CA 350.0000M-PHPAL3
EG-2102CA 350.0000M-PHPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 350.0000M-PHPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 350.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 350.0000M-PHPAL3.pdf
Availability of EG-2102CA 350.0000M-PHPAL3
QUANTITY
EG-2102CA 350.0000M-PHPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 350.0000M-PHPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 350.0000M-PHPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency350MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)32mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 350.0000M-PHPAL3
Related LinksEG-2102CA 350, EG-2102CA 350.0000M-PHPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 350.0000M-PHPAL3 Details Description
Related parts for EG-2102CA 350.0000M-PHPAL3
RES SMD 18K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
IC 4BIT 1OF2 MUX/DEMUX 16QSOP datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 3.3K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONTACT BLOCK LAT 1NC 1NO datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
LGH 1/2L RECEPTACLE datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 1000VDC RADIAL datasheet.pdf