Epson EG-2102CA 400.0000M-LHPAL3
EG-2102CA 400.0000M-LHPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 400.0000M-LHPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 400.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 400.0000M-LHPAL3.pdf
Availability of EG-2102CA 400.0000M-LHPAL3
QUANTITY
EG-2102CA 400.0000M-LHPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 400.0000M-LHPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 400.0000M-LHPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency400MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 400.0000M-LHPAL3
Related LinksEG-2102CA 400, EG-2102CA 400.0000M-LHPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 400.0000M-LHPAL3 Details Description
Related parts for EG-2102CA 400.0000M-LHPAL3
LED YELLOW T1 RIGHT ANGLE PCB datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 90MA 1.4 OHM SMD datasheet.pdf