Epson EG-2121CA 100.0000M-DGPAL3
EG-2121CA 100.0000M-DGPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 100.0000M-DGPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 100.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 100.0000M-DGPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 100.0000M-DGPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 100.0000M-DGPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 100.0000M-DGPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 100.0000M-DGPAL3
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 100.0000M-DGPAL3
Related LinksEG-2121CA 100, EG-2121CA 100.0000M-DGPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 100.0000M-DGPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 100.0000M-DGPAL3
CONN RECEPT 30POS VERT .050 SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SOD123FL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 400W 100V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
POT 6 OHM 12.5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf