Epson EG-2121CA 100.0000M-HGPAL3
EG-2121CA 100.0000M-HGPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 100.0000M-HGPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 100.000MHZ HCSL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 100.0000M-HGPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 100.0000M-HGPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 100.0000M-HGPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 100.0000M-HGPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 100.0000M-HGPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCSL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 100.0000M-HGPAL3
Related LinksEG-2121CA 100, EG-2121CA 100.0000M-HGPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 100.0000M-HGPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 100.0000M-HGPAL3
DIODE GEN PURP 500V 1.5A DO15 datasheet.pdf
93239-113 METRAL POWER datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 152 TYPED 11POS datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .102M 5POS datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf