Epson EG-2121CA 100.0000M-LGPAL0
EG-2121CA 100.0000M-LGPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 100.0000M-LGPAL0
Brief Description
OSC SO 100.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 100.0000M-LGPAL0.pdf
Availability of EG-2121CA 100.0000M-LGPAL0
QUANTITY
EG-2121CA 100.0000M-LGPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 100.0000M-LGPAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 100.0000M-LGPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package1,000
TypeSO (SAW)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 100.0000M-LGPAL0
Related LinksEG-2121CA 100, EG-2121CA 100.0000M-LGPAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 100.0000M-LGPAL0 Details Description
Related parts for EG-2121CA 100.0000M-LGPAL0
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC QUAD/PAR 16-BIT D/A 48-SSOP datasheet.pdf
HDR RA DR .100 DP datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET H3G SERIES datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 176BGA datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 24VOUT 100W datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE10 M25 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf