Epson EG-2121CA 100.0000M-LGRNL3
EG-2121CA 100.0000M-LGRNL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 100.0000M-LGRNL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 100.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 100.0000M-LGRNL3.pdf
Availability of EG-2121CA 100.0000M-LGRNL3
QUANTITY
EG-2121CA 100.0000M-LGRNL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 100.0000M-LGRNL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 100.0000M-LGRNL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 100.0000M-LGRNL3
Related LinksEG-2121CA 100, EG-2121CA 100.0000M-LGRNL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 100.0000M-LGRNL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 100.0000M-LGRNL3
IC COUNTER BINARY SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
RES 8.45 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT .05" 40POS GOLD SMD datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 16pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 22.3K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL HOLD DOWN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf