Epson EG-2121CA 106.2500M-PHPAL3
EG-2121CA 106.2500M-PHPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 106.2500M-PHPAL3
Brief Description
OSC SO 106.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 106.2500M-PHPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 106.2500M-PHPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 106.2500M-PHPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 106.2500M-PHPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 106.2500M-PHPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 106.2500M-PHPAL3
Related LinksEG-2121CA 106, EG-2121CA 106.2500M-PHPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 106.2500M-PHPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 106.2500M-PHPAL3
RES SMD 12K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 24COND 20AWG 1000' datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZB10 datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB datasheet.pdf
TWEEZER INSERTION datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RDL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf