Epson EG-2121CA 106.2500M-VHRAL0
EG-2121CA 106.2500M-VHRAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 106.2500M-VHRAL0
Brief Description
OSCILLATOR SO 106.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 106.2500M-VHRAL0.pdf
Availability of EG-2121CA 106.2500M-VHRAL0
QUANTITY
EG-2121CA 106.2500M-VHRAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 106.2500M-VHRAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 106.2500M-VHRAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 106.2500M-VHRAL0
Related LinksEG-2121CA 106, EG-2121CA 106.2500M-VHRAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 106.2500M-VHRAL0 Details Description
Related parts for EG-2121CA 106.2500M-VHRAL0
RES 0.51 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR MAX4213 datasheet.pdf
IC REG ISOLATED +/-15V 33MA 7SOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 3A D2PAK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
RES 16 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 680 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
LOW PROFILE, 3 POLE/10 AMP, WC datasheet.pdf
KIT DEMO FOR XRP7714 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
390UF 63V 16X20MM 125C 4000H datasheet.pdf