Epson EG-2121CA 125.0000M-LHPAL3
EG-2121CA 125.0000M-LHPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 125.0000M-LHPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 125.0000M-LHPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 125.0000M-LHPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 125.0000M-LHPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 125.0000M-LHPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 125.0000M-LHPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 125.0000M-LHPAL3
Related LinksEG-2121CA 125, EG-2121CA 125.0000M-LHPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 125.0000M-LHPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 125.0000M-LHPAL3
RES SMD 5.23KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 141 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC XO 65.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf