Epson EG-2121CA 155.5200M-LGRNL3
EG-2121CA 155.5200M-LGRNL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 155.5200M-LGRNL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR SO 155.52MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 155.5200M-LGRNL3.pdf
Availability of EG-2121CA 155.5200M-LGRNL3
QUANTITY
EG-2121CA 155.5200M-LGRNL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 155.5200M-LGRNL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 155.5200M-LGRNL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 155.5200M-LGRNL3
Related LinksEG-2121CA 155, EG-2121CA 155.5200M-LGRNL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 155.5200M-LGRNL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 155.5200M-LGRNL3
RES 180 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
JUMPER-H1506TR/A2015Y/H1506TR 8" datasheet.pdf
CAP ALUM 25000UF 150V SCREW datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT 21MA UNIPOLAR datasheet.pdf
SWITCH RAISED ACTUATOR 12 SEC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 120V datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT LNG HNG LVR datasheet.pdf
LED DRIVER 120W 42800MA 120-277 datasheet.pdf