Epson EG-2121CA 156.2500M-DGPNL3
EG-2121CA 156.2500M-DGPNL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 156.2500M-DGPNL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 156.2500M-DGPNL3.pdf
Availability of EG-2121CA 156.2500M-DGPNL3
QUANTITY
EG-2121CA 156.2500M-DGPNL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 156.2500M-DGPNL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 156.2500M-DGPNL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 156.2500M-DGPNL3
Related LinksEG-2121CA 156, EG-2121CA 156.2500M-DGPNL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 156.2500M-DGPNL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 156.2500M-DGPNL3
BIT TRI-WING SZ4 1.97" datasheet.pdf
CONN HEADER 72PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN 585NM YLW .156" datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 7NS 100TQFP datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 17NS 84PGA datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 1W LEADS datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf