Epson EG-2121CA 156.2500M-LGPAL0
EG-2121CA 156.2500M-LGPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 156.2500M-LGPAL0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 156.2500M-LGPAL0.pdf
Availability of EG-2121CA 156.2500M-LGPAL0
QUANTITY
EG-2121CA 156.2500M-LGPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 156.2500M-LGPAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 156.2500M-LGPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 156.2500M-LGPAL0
Related LinksEG-2121CA 156, EG-2121CA 156.2500M-LGPAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 156.2500M-LGPAL0 Details Description
Related parts for EG-2121CA 156.2500M-LGPAL0
IC SOUND PROC VIDEO-IF 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 42POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS SKT datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE D 12POS datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL NK datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23 datasheet.pdf
LED COB CX1510 3500K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 300VAC AXIAL datasheet.pdf