Epson EG-2121CA 156.2500M-LHPNL3
EG-2121CA 156.2500M-LHPNL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 156.2500M-LHPNL3
Brief Description
OSCILLATOR SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 156.2500M-LHPNL3.pdf
Availability of EG-2121CA 156.2500M-LHPNL3
QUANTITY
EG-2121CA 156.2500M-LHPNL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 156.2500M-LHPNL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 156.2500M-LHPNL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 156.2500M-LHPNL3
Related LinksEG-2121CA 156, EG-2121CA 156.2500M-LHPNL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 156.2500M-LHPNL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 156.2500M-LHPNL3
IC BUFFER DVR 8BIT CMOS 20QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC HEX INVERTER W/OD OUT 14TSSOP datasheet.pdf
CONN MALE M12 4POS R/A 5M CABLE datasheet.pdf
CBL 4POS M12 R/A SOCKET-WIRE 20M datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 3KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
IC TX ANALOG FIBER OPTIC datasheet.pdf
TERMINAL WDUL 4 50K/0 75W POTI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
IC GATE NAND 2INPUT 14TSSOP datasheet.pdf
FUSE 63AMP 500V AC BS88 GG datasheet.pdf