Epson EG-2121CA 200.0000M-LGPAL0
EG-2121CA 200.0000M-LGPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 200.0000M-LGPAL0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 200.0000M-LGPAL0.pdf
Availability of EG-2121CA 200.0000M-LGPAL0
QUANTITY
EG-2121CA 200.0000M-LGPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 200.0000M-LGPAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 200.0000M-LGPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 200.0000M-LGPAL0
Related LinksEG-2121CA 200, EG-2121CA 200.0000M-LGPAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 200.0000M-LGPAL0 Details Description
Related parts for EG-2121CA 200.0000M-LGPAL0
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .094"L datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMB datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 12000UH datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.091UF 50V U2J 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 6.3V JB 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf