Epson EG-2121CA 200.0000M-LHPAL0
EG-2121CA 200.0000M-LHPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 200.0000M-LHPAL0
Brief Description
OSC SO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 200.0000M-LHPAL0.pdf
Availability of EG-2121CA 200.0000M-LHPAL0
QUANTITY
EG-2121CA 200.0000M-LHPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 200.0000M-LHPAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 200.0000M-LHPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 200.0000M-LHPAL0
Related LinksEG-2121CA 200, EG-2121CA 200.0000M-LHPAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 200.0000M-LHPAL0 Details Description
Related parts for EG-2121CA 200.0000M-LHPAL0
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 649 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
MULTI-PAIR 36COND 24AWG 100' datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf