Epson EG-2121CA 200.0000M-LHRAL3
EG-2121CA 200.0000M-LHRAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 200.0000M-LHRAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 200.0000M-LHRAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 200.0000M-LHRAL3
QUANTITY
EG-2121CA 200.0000M-LHRAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 200.0000M-LHRAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 200.0000M-LHRAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 200.0000M-LHRAL3
Related LinksEG-2121CA 200, EG-2121CA 200.0000M-LHRAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 200.0000M-LHRAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 200.0000M-LHRAL3
IC DIFF TRANSCEIVER TRPL 20-SOIC datasheet.pdf
SPADE TERMINAL BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DL R/A TIN SMD datasheet.pdf
HAN B PROTECT COVER DIE CAST datasheet.pdf
IC FPGA 95 I/O 132CBGA datasheet.pdf
SHIELDED DC MICRO-MIZER datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf