Epson EG-2121CA 200.0000M-PHPAB
EG-2121CA 200.0000M-PHPAB picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 200.0000M-PHPAB
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 200.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 200.0000M-PHPAB.pdf
Availability of EG-2121CA 200.0000M-PHPAB
QUANTITY
EG-2121CA 200.0000M-PHPAB Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 200.0000M-PHPAB
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 200.0000M-PHPAB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingCut Strip
TypeSO (SAW)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 200.0000M-PHPAB
Related LinksEG-2121CA 20, EG-2121CA 200.0000M-PHPAB Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 200.0000M-PHPAB Details Description
Related parts for EG-2121CA 200.0000M-PHPAB
RES SMD 48.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 10MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
BRIDGE RECT 13A 200V datasheet.pdf
CUTTER CABLE OVAL 6.30" datasheet.pdf