Epson EG-2121CA 200.0000M-PHPAL0
EG-2121CA 200.0000M-PHPAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 200.0000M-PHPAL0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 200.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 200.0000M-PHPAL0.pdf
Availability of EG-2121CA 200.0000M-PHPAL0
QUANTITY
EG-2121CA 200.0000M-PHPAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 200.0000M-PHPAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 200.0000M-PHPAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA