Epson EG-2121CA 212.5000M-PHPAB
EG-2121CA 212.5000M-PHPAB picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 212.5000M-PHPAB
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 212.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 212.5000M-PHPAB.pdf
Availability of EG-2121CA 212.5000M-PHPAB
QUANTITY
EG-2121CA 212.5000M-PHPAB Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 212.5000M-PHPAB
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 212.5000M-PHPAB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTube
TypeSO (SAW)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 212.5000M-PHPAB
Related LinksEG-2121CA 21, EG-2121CA 212.5000M-PHPAB Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 212.5000M-PHPAB Details Description
Related parts for EG-2121CA 212.5000M-PHPAB
OSC XO 30.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 4.3V 0.8A SOT89-5 datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf