Epson EG-2121CA 266.0000M-LHPAL3
EG-2121CA 266.0000M-LHPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 266.0000M-LHPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 266.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 266.0000M-LHPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 266.0000M-LHPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 266.0000M-LHPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 266.0000M-LHPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 266.0000M-LHPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency266MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 266.0000M-LHPAL3
Related LinksEG-2121CA 266, EG-2121CA 266.0000M-LHPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 266.0000M-LHPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 266.0000M-LHPAL3
SENSOR HALL EFFECT 25MA HALLOGIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 32A DIRECTFET datasheet.pdf
CONN TERM COAXIAL RG174 CRMP TIN datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 68PLCC datasheet.pdf
IC DSP 16/32B 300MHZ 168CSPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
220UF 100V 16X38 105C AXI datasheet.pdf