Epson EG-2121CA 350.0000M-PHPAL3
EG-2121CA 350.0000M-PHPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 350.0000M-PHPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 350.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 350.0000M-PHPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 350.0000M-PHPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 350.0000M-PHPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 350.0000M-PHPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 350.0000M-PHPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency350MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 350.0000M-PHPAL3
Related LinksEG-2121CA 350, EG-2121CA 350.0000M-PHPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 350.0000M-PHPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 350.0000M-PHPAL3
IC QUAD DIFF LINE DRVR 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI/SRL TSOT-23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
IC POE PSE PORT CTLR QUAD 40QFN datasheet.pdf
DIN-POWER SHELL HOUSING B20 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf