Epson EG-2121CA 75.0000M-LHPAL3
EG-2121CA 75.0000M-LHPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 75.0000M-LHPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 75.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 75.0000M-LHPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 75.0000M-LHPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 75.0000M-LHPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 75.0000M-LHPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 75.0000M-LHPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 75.0000M-LHPAL3
Related LinksEG-2121CA 75, EG-2121CA 75.0000M-LHPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 75.0000M-LHPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 75.0000M-LHPAL3
IC TXRX RS485 3.3V FD 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 1600V 250A datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 8.5"L X 6.72"W datasheet.pdf
INSERT EGG.1B.731. FOR 2HV+1LV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2.4A 75 MOHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 500MW DO213AB datasheet.pdf