Sullins Connector Solutions EGM12DTAH-S189
EGM12DTAH-S189 picture photo
Mfg. Part Number
EGM12DTAH-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EGM12DTAH-S189.pdf
Availability of EGM12DTAH-S189
QUANTITY
EGM12DTAH-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of EGM12DTAH-S189
Internal Part NumberEIS-EGM12DTAH-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row12
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EGM12DTAH-S189
Related LinksEGM12DT, EGM12DTAH-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EGM12DTAH-S189 Details Description
Related parts for EGM12DTAH-S189
IC DIFF LINE RCVR QUAD LP 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
DIODE RF SGL 30V 100MA SOD-323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
1.5M CAKF HIGH FLEXPWRBRK CABL datasheet.pdf
TRANSFORMER 1:1 350UH 10VUS datasheet.pdf
RED BAR LIGHT 74MM X 30MM datasheet.pdf
Connector Socket 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC datasheet.pdf