Sullins Connector Solutions EGM15DTBD-S189
EGM15DTBD-S189 picture photo
Mfg. Part Number
EGM15DTBD-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EGM15DTBD-S189.pdf
Availability of EGM15DTBD-S189
QUANTITY
EGM15DTBD-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of EGM15DTBD-S189
Internal Part NumberEIS-EGM15DTBD-S189
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EGM15DTBD-S189
Related LinksEGM15DT, EGM15DTBD-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EGM15DTBD-S189 Details Description
Related parts for EGM15DTBD-S189
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DL SMD 2MM GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
ADAPTER BLUETOOTH RS232 SMA datasheet.pdf
RES 1M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80A D-61-8 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 120A POWERFLAT datasheet.pdf