Sullins Connector Solutions EGM22DRMN-S664
EGM22DRMN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
EGM22DRMN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .156 WW
Datasheet Download
EGM22DRMN-S664.pdf
Availability of EGM22DRMN-S664
QUANTITY
EGM22DRMN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of EGM22DRMN-S664
Internal Part NumberEIS-EGM22DRMN-S664
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EGM22DRMN-S664
Related LinksEGM22DR, EGM22DRMN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EGM22DRMN-S664 Details Description
Related parts for EGM22DRMN-S664
MOSFET N-CH 20V 2.3A SOT23-3 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE RED datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
26482 II CON 20 SKT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
UMY5-3654-SC1 UNIVERSAL MAT YW datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.01% 3/4W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 25POS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 24.5760 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf