Schaffner EMC Inc. EH28-1.0-02-75M-X
EH28-1.0-02-75M-X picture photo
Mfg. Part Number
EH28-1.0-02-75M-X
Brief Description
CHOKE RFI SUPP 75MH 1A HORIZ
Datasheet Download
EH28-1.0-02-75M-X.pdf
Availability of EH28-1.0-02-75M-X
QUANTITY
EH28-1.0-02-75M-X Order Process
Ship out your order
Specifications of EH28-1.0-02-75M-X
Internal Part NumberEIS-EH28-1.0-02-75M-X
Number of Lines2
Inductance75mH
Current1A
DC Resistance (DCR)880 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.102" L x 1.102" W (28.00mm x 28.00mm)
Height (Max)0.941" (23.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EH28-1.0-02-75M-X
Related LinksEH28-1.0, EH28-1.0-02-75M-X Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
EH28-1.0-02-75M-X Details Description
Related parts for EH28-1.0-02-75M-X
CAP CER 3.9PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 301 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
Connector Header 5 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330K OHM 1608 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
CAP CER 360PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf