Schaffner EMC Inc. EH28-1.5-02-27M-X
EH28-1.5-02-27M-X picture photo
Mfg. Part Number
EH28-1.5-02-27M-X
Brief Description
CHOKE RFI SUPP 27MH 1.5A HORIZ
Datasheet Download
EH28-1.5-02-27M-X.pdf
Availability of EH28-1.5-02-27M-X
QUANTITY
EH28-1.5-02-27M-X Order Process
Ship out your order
Specifications of EH28-1.5-02-27M-X
Internal Part NumberEIS-EH28-1.5-02-27M-X
Number of Lines2
Inductance27mH
Current1.5A
DC Resistance (DCR)282 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.102" L x 1.102" W (28.00mm x 28.00mm)
Height (Max)0.941" (23.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EH28-1.5-02-27M-X
Related LinksEH28-1.5, EH28-1.5-02-27M-X Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
EH28-1.5-02-27M-X Details Description
Related parts for EH28-1.5-02-27M-X
CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL 16TSSOP datasheet.pdf
IC PCI SW 12LANE 3PORT 324BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 160K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
MG KIT CA 600 MULTIMETER datasheet.pdf
FIXED IND 20UH 140MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 008004 datasheet.pdf