Schaffner EMC Inc. EH28-2.0-02-11M
EH28-2.0-02-11M picture photo
Mfg. Part Number
EH28-2.0-02-11M
Brief Description
CHOKE RFI SUPP 11MH 2A HORIZ
Datasheet Download
EH28-2.0-02-11M.pdf
Availability of EH28-2.0-02-11M
QUANTITY
EH28-2.0-02-11M Order Process
Ship out your order
Specifications of EH28-2.0-02-11M
Internal Part NumberEIS-EH28-2.0-02-11M
Number of Lines2
Inductance11mH
Current2A
DC Resistance (DCR)162 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.102" L x 1.102" W (28.00mm x 28.00mm)
Height (Max)0.941" (23.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EH28-2.0-02-11M
Related LinksEH28-2., EH28-2.0-02-11M Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
EH28-2.0-02-11M Details Description
Related parts for EH28-2.0-02-11M
POLYSWITCH 1.50A RESET FUSE SMD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.3A 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 100MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT R-R 8-SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 4COND 0.156 MULTI 100' datasheet.pdf
TRANS 2NPN 45V 0.1A 5TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
UB PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf